A 2007-es Forma-1-es világbajnok, a finn Kimi Räikkönen nem véletlenül kapta a Jégember becenevet, ugyanis a nyilatkozatai és a szereplései mindig is meglehetősen visszafogottak voltak. Ezt a tulajdonságot – akárcsak az autóversenyzés (gokartozás) iránti szenvedélyt – úgy tűnik, a három gyermeke közül a 9 éves fia, Robin Räikkönen is örökölte.

Robin Räikkönen, Kimi Räikkönen
Kimi Räikkönen 9 éves fia, Robin Räikkönen tényleg az édesapjára ütött
Fotó: Instagram/Kimi Räikkönen

Kimi Räikkönen 9 éves fiának, Robin Räikkönennek a nyilatkozata vírusként terjed az interneten

A legutóbbi hétvégén Kimi Räikkönen fia először versenyzett a svájci gokartbajnokságban, amelynek harmadik állomásán, az olaszországi Laghiban állt rajthoz. A futamok előtt a Kartshop csapatával, CRG vázzal és TM Racing motorral induló Robin Räikkönen angolul adott interjút, a nyilatkozatában pedig édesapja szűkszavúságát idézte, emiatt pedig világszerte Kimihez hasonló népszerűség övezi – vette észre a Racingline.

Hány éves vagy, és mikor kezdtél el gokartozni?
9 éves vagyok és 3 évesen kezdtem gokartozni.

Hol hallottál a svájci bajnokságról és miért döntöttél úgy, hogy itt versenyzel a hétvégén?
Csak ki akartam próbálni egy versenyen a TM motorját, hogy megnézzem, jövőre is ezzel menjek-e.

Milyen versenyeken indultál eddig?
A svájci Rotax-bajnokságokban.

Milyen kategóriában fogsz most vezetni?
A Super Miniben.

Mik a céljaid a hétvégére?
Hogy jó versenyem legyen, és megpróbáljam befejezni a versenyt.

A versenyhétvége aztán már nem volt ilyen sikeres Robin Räikkönen számára, hiszen noha az első futamon negyedik, a másodikon ötödik lett,

a mindent eldöntő versenyen 13 másodpercnyi büntetést gyűjtött össze, így a leintés után a negyedik helyről a 16. pozícióba sorolták vissza.